Magyar siker a hétvégén
A hétvége mindkét nemzetközi beachtennis versenyén volt magyar tornagyőzelem.

A verseny képei itt érhetők el:

Először rendezett Magyarország fedettpályás nemzetközi strandtenisz versenyt a hétvégén a budapesti Sunrise Beach strandsport komplexumban.

A 4-es kategóriás ITF tornán a férfiaknál három, a hölgyeknél pedig négy TOP100-as játékos is elindult, az eddig legerősebb mezőny gyűlt tehát össze a versenyen, ahol összesen 27 magyar játékos szerezhetett világranglista pontokat.

Kovács Anikó, Erdélyi Mónika, Kovács Zsuzsa és Katarina Palenikova

A szombati versenyen a hölgyeknél a Kovács Anikó/Erdélyi Mónika páros vívta a döntőt a Kovács Zsuzsa/Katerina Palenikova kettős ellen, melyből utóbbi jött ki győztesen 64 63 arányban, a férfiaknál pedig a legjobb magyar páros a Bozsik Attila/Hatala Péter kettős volt, akik az elődöntőben kaptak ki 67 75 75-re a 2. kiemelt német Bailer/Ringlstetter párostól. A versenyt végül az 1. kiemelt Muschiol/Ringlstetter kettős nyerte 61 46 61 arányban.

Bozsik Attila és Hatala Péter

Vasárnap fordult a kocka a hölgyeknél, ugyanazon két csapat jutott be a döntőbe, ezúttal azonban az Erdélyi Mónika/Kovács Anikó kettős bizonyult jobbnak 63 76 arányban. A férfiaknál a Daróczi Gábor/Endrődy Máté és a Halászi Gábor/Partos Dávid kettős is csak döntő szettben kapott ki a 2. kiemelt kettőstől, akik aztán az elődöntőben búcsúztak, a finálét pedig újra az 1. kiemelt páros nyerte a Fraiberg/Kahr izraeli/osztrák párossal szemben.

A következő strandtenisz verseny február 20-án lesz Budapesten.