Kovács-dupla az OB-n
Kovács Zsuzsa vegyes párosban és női párosban is diadalmaskodni tudott a strandtenisz OB-n. A férfiaknál a tavalyi ezüstérmes lett a bajnok.

Az idei szezon legnagyobb rangú eseményének, az Országos Bajnokságnak adott otthont a gödöllői egyetemi teniszklub a múlt hétvégén.

Ismét rekord számú nevezés érkezett a versenyre, összesen 43 páros lépett pályára a hétvége során. A szombati nap a vegyes párosok küzdelmeivel kezdődött, melynek két csoportjának élén a Kaszó Zsófia/Gódor Norbert és a Kovács Zsuzsa/Bor Péter páros végzett, így ők küzdöttek meg az aranyéremért.

A döntőben nagy csata alakult ki, melynek végén Kovácsék győzedelmeskedtek 75 61 arányban, a bronzérmet pedig Szabó-Józsa Katalin és Kovács Árpád szerezte meg a Szabó Lilla/Dárday Zoltán páros legyőzésével.

5. Velican-Patrus Dóra/Pintér Gergő
6. Zádor Edina/Czifra Sándor
7. Fejes Zsófia/Herczeg Domonkos

Idén is a "B" kategória bizonyult a legnépszerűbbnek és eljött az ideje, hogy a kategóriában való indulás feltételeit megváltoztassuk, hogy "szabadidősebb" jellege legyen. Az új szabályozás a 2019-es szezontól lép majd érvénybe.

A 18 páros négy csoportban küzdött meg a csoportonkénti 1-1 továbbjutó helyért. A B és D csoportban egyértelmű volt a helyzet, a Kovács Zsuzsa/Pápai Emőke és a Dárday Zoltán/Pintér Gergő páros veretlenül végzett a csoport élén, az A és a C csoportban azonban körbeverés alakult ki, így egymás elleni eredménnyel és gémaránnyal jutott tovább a Heczeg Domonkos/Somogyi Domonkos és a Kríz Péter/Bazsik Bence páros.

Az elődöntőkben aztán Herczegék 6-1-re verték Kovácsékat, Dárdayék pedig 6-4-re Krízéket, a döntőben pedig Dárdayék nyertek 9-8 arányban és megszerezték a bajnoki címet.

12. Osváth Csaba/Osváth Noémi

A szombati nap a gyerekek versenyével ért véget. Az idei bajnok Szabó Lilla és Major Áron lett, a 2. helyen a Kiss Kevin Gergő/Osváth Csaba, a harmadikon pedig Nagy Kornél és Katona Benedek végzett, mögöttük pedig a Bor-Fejérváry Péter/Velican Bendegúz kettős zárt.

A vasárnapi időjárás szöges ellentéte volt a szombatinak, néhol erősebben, néhol gyengébben esett az eső, ez azonban nem rettentette el a játékosokat attól, hogy megküzdjenek a bajnoki címért és a 100.000 Ft összdíjazásért.

A hölgyeknél a toronymagas esélyes Kovács Anikó/Kovács Zsuzsa páros négy meccsen mindössze két gémet veszítve nyerte meg az OB-t, megelőzve a Szabó-Józsa Katalin / Kaszó Zsófi és a Szabó Lilla / Saska Ildikó kettőst.

A férfiak mezőnye két ötös csoportban küzdött a 2-2 továbbjutó helyért. Az A csoportban a Bor Péter/Zsembery Tamás páros veretlenül végzett az élen, másodikként pedig a Gódor Norbert/Vincze Lajos páros jutott be az elődöntőbe, míg a B csoportból egymás elleni eredmény alapján a Torják Zoltán/Endrődy Máté páros elsőként, a Dundler József/Kaliszky András páros pedig másodikként jutott a négy közé.

Az elődöntőben Dundlerék 9-7-re nyertek Borék ellen, Torjákék pedig 9-6-ra nyertek Gódorékkal szemben, majd a döntőben ugyanilyen arányban bizonyultak jobbnak Dundleréknél, így a tavalyi ezüstérmes páros idén felállhatott a dobogó legmagasabb fokára, míg a bronzérmet Borék szerezték meg 7-5-ös győzelemmel.