Izgalmas döntő a szezonnyitón
Kovács Zsuzsi és Gódor Norbert nyerte a hazai strandtenisz versenysorozat első állomását.

Kovács Zsuzsi és Gódor Norbi négy meccslabda hárítása után nyerte meg az idei első versenyünk A kategóriájának döntőjét az első versenyét játszó Halmos Kornél és a kétszeres bajnok Tállay Miklós alkotta duó ellen.. Na de nem menjünk ennyire előre...

A 16 párost felvonultató eseményen a Dobák Bálint/Zsigrai László páros veretlenül végzett az A csoport első helyén, három meccsükön mindössze hét gémet vesztettek, a második helyen pedig a Dárday Zoltán/Herczeg Domonkos páros jutott a nyolc közé.

A B csoportban a Horváth Péter/Vajai Máté duó volt a legmeggyőzőbb, elsőként jutottak a rájátszásba, a második helyen pedig Tállay Miklós és az U14-es ranglistát tavaly a 3. helyen záró, idén már 15 éves Halmos Kornél párosa jutott a negyeddöntőbe.

A C csoportban a Kovács Zsuzsa/Gódor Norbert páros nyert veretlenül, de másodikként az ifj. Osváth Csaba/Kriz Péter páros is továbbment, a D csoportban pedig a Kovácxs Anikó/Kalocsa Bence kettős győzött mindössze egy gémet veszítve, azt is a 2. helyen végző Szabó Lilla/Ladányi Kriszta páros ellen.

A legjobb nyolc között a négy csoportelső közül három tudott nyerni, egyedül a Tállay/Halmos páros tudta legyőzni csoportelső ellenfelét, a Dobák/Zsigrai duót (6-4), akik aztán az elődöntőben is folytatták a menetelést és 6-2-re nyertek a Horváth/Vajai páros ellen.

Negyeddöntők:
Kovács Anikó/Kalocsa Bence- Dárday Zoltán/Herczeg Domonkos 6-3
Kovács Zsuzsa/Gódor Norbert- Szabó Lilla/Ladnyi Kriszta 6-2
Horváth Péter/Vajai Máté- ifj. Osváth Csaba/Kriz Péter 6-2
Tállay Miklós/Halmos Kornél- Dobák Bálint/Zsigrai László

A másik elődöntőben a Kovács/Gódor páros 6-0-ra nyert a Kovács/Kalocsa kettős ellen, a döntő pedig hihetetlenül izgalmasan alakult.

Halmos Kore fel tudott nőni a feladathoz és teljesen egyenrangú partner volt olyan játékosok között, akik évek óta a hazai strandtenisz sportág legjobbjai közé tartoznak.
A döntőben igen magas színvonalú játékot láthattunk (érdemes visszanézni az élő közvetítést), a döntő szett rövidítésében Halmoséknak négy meccslabdájuk is volt, végül azonban Kovácsék nyertek 62 36 13-11 arányban.

15 Urbán Attila/Farkas Péter

A B kategóriájában 17 páros vett részt a küzdelmekben és több, mint 10 olyan játékosunk volt, akik első versenyükön indultak. A csapatok négy csoportban kerültek elosztásra és a csoportok első két helyezettje jutott a nyolcas rájátszásba.

Az A csoportból a Zsembery Tamás/Szabó Lilla és a Magyar Zsolt/Gubcsi Levente páros jutott a negyeddöntőbe, B csoportból pedig a Kriz Keve/Ifj. Osváth Csaba és a Bor Péter/Bor-Fejérváry Péter páros tette meg ugyanezt.

A C csoportban Kriz Péter és Orgoványi Barnabás nem talált legyőzőre, a felső házba pedig Jeney Orsolya és Bíró Dénes duója követte őket, míg a D jelű kvartettből Csőke Balázs és Magyar Csaba, valamint az Urbán Attila/Farkas Péter páros jutott tovább.

A legjobb nyolc között a következő eredmények születtek:
Zsembery Tamás/Szabó Lilla- Jeney Orsolya/Bíró Dénes 6-3
Magyar Zsolt/Gubcsi Levente- Kriz Keve/Ifj. Osváth Csaba 6-4
Csőke Balázs/Magyar Csaba- Bor Péter/Bor-Fejérváry Péter 6-4
Urbán Attila/Farkas Péter- Kriz Péter/Orgoványi Barnabás 6-3

Az elődöntőben aztán két olyan páros nyert, akik első versenyükön vettek részt. Magyar Zsolt és Gubcsi Levente 6-1-re verte a Zsmbery/Szabó párost, míg az Urbán Attila/Farkas Péter kettős 6-2-re nyert a Csőke/Magyar duó ellen.

A döntő aztán a tétnek megfelelően szoros volt, a végén azonban az Urbán/Farkas páros örülhetett, miután 7-5-re győztek, a bronzérmet pedig a Zsembery/Szabó páros szerezte meg.