Győzelem Padovában
A paralimpiai kvalifikációhoz nagyon fontos pontokat gyűjtött össze Németh Roland a múlt héten.

Németh Roland jelenleg az egyetlen olyan játékosunk Babos Timi mellett, akinek érdemi esélye van ott lenni Rióban az Olimpiai ill. Paralimpiai Játékokon.

A 25 éves magyar kerekesszékes teniszversenyző számára április és május teljes nagyüzemben telik, hiszen május 23-án zárul a paralimpiai kvalifikáció, így addig az időpontig kell a lehető legtöbb nemzetközi pontot összegyűjtenie.

Az utóbbi két hétben két versenyen vett részt és a következő két hétben két másik követi majd ezeket. Két hete Sheffieldben 2. kiemeltként mindössze két gémet vesztett az elődöntőbe vezető úton, majd ott 63 76(7)-ra nyert a 6. kiemelt svéd Dan Wallin (100.) ellen, a döntőben azonban az 1. kiemelt brit Dermot Bailey 36 75 62-re legyőzte őt. Nem távozott azonban trófea nélkül, párosban ugyanis Wallinnal megnyerte a versenyt.

A múlt héten a padovai versenyen a 2. kiemelt magyar újra nagyszerű formában játszott, az olasz Antonio Cippot (139.) 60 64 –re, a svájci Daniel Pellegrinát (94.) 64 60-ra, az elődöntőben pedig az olasz Luca Spanot (82.) 62 62-re győzte le, a fináléban pedig 63 61-re nyert az olasz Silviu Culea (83.) ellen.

Ezzel megszerezte idei első egyéni tornagyőzelmét, a világranglistán pedig az 55. helyre jött föl. Ezen a héten Bukarestben, a jövő héten pedig Győrben versenyez.

A sportághoz kapcsolódó hír még, hogy a magyar válogatott szabadkártyát kapott a május végi tokiói Világkupára is, ahol legutóbb 2007-ben lehetett ott a magyar csapat.