Döntő Budapesten
Németh Roland idei első döntőjébe jutott be a Park Teniszklubban. Lelik Ferenc a vigaszágon nyert.

Az idei első nemzetközi versenyünket a budapesti Park Teniszklubban rendeztük, ahol 8 ország 26 versenyzője gyűlt össze világranglista pontok reményében.

A mieink közül Szabó Béla, Lelik Ferenc és Csiszár Attila az első körben vereséget szenvedett, a 16 közé azonban bejutott Braun János, Farkas Attila és Bovier György is, valamint a két kiemel magyar, Farkas László és Németh Roland.

A 16 között Németh 60 60-ra nyert a román Füstös ellen, Farkas László pedig 60 62-re verte Braun Jánost, sőt a negyeddöntőben a korábban a 2. kiemeltet búcsúztató szlovák Masaryk ellen is nyerni tudott 63 61 arányban. Németh az olasz Bancit 61 62-re verte, a két magyar pedig az elődöntőben találkozott egymással.

Kettejük meccséből Németh jött ki győztesen 62 76(2) arányban, a döntőben pedig az idei hatodik tornagyőzelmére pályázó 1. kiemelt osztrák Riegler volt az ellenfele, aki 63 61-re nyert.

A vigaszágon magyar győzelem született, Lelik Ferenc az olasz Sabatellit és a szintén olasz Sottanit is legyőzte, a döntőt pedig játék nélkül nyerte a horvát Sosnikkal szemben.