Megvédték címüket a tavalyi győztesek
Ha nem is a tavalyi felállással, de megvédte címét a SZVUK SE lány csapata és a Cso-Ko Teniszsuli 1. fiú csapata is.

Élmény dús szombat várt a legjobb Play and Stay játékosokra, akik a november 12-13-án megrendezésre került selejtezőből jutottak tovább. Több mint 50 gyerek volt még érdekelt az eredetileg 224 indulóval kezdődő versenyen, amelyre 55 csapat nevezett 32 MTSZ tagszervezetből. 5 lány és 9 fiú csapat jutott tovább a november 26-ai döntőre.

Hatalmas csaták és 1-1 ponton múló helyezések döntöttek a győztesekről. A legeredményesebb egyesület a Cso-Ko Teniszsuli volt, aki 3 csapattal is a döntőbe jutott, és a „legeredményesebb fiú egyesület” címért járó kupát is ők vehették át, amelyet Szentirmay Erzsébet szenior világbajnok adott át nekik és a SZVUK SE-nek, akik ugyanezt kiérdemelték a lányoknál.

Fantasztikusan szerepelt a Dunakeszi TK is hiszen ők is két fiú csapatot juttattak tovább, akik közül a jobbik második helyezést ért el. Gratulálunk a Teniszműhelynek is, akiknek mindkét induló csapatuk csoportgyőzelemmel végzett a selejtezőben és így ők voltak az előző két említett mellett a második legsikeresebb klub.

A verseny ideje alatt egy játékos vetélkedőn is részt vehettek a csapatok, amelyet a Match-Point Tennis Club szervezett. A nagyon értékes nyeremények edzéseken használható Pro’s Pro kiegészítőkre vonatkozott, amelyet a Match-point Tennis Shopban vásárolhatják le a győztesek. Szabadits Eszter és Velcz Zsolt a helyezett csapatok számára is nagyon komoly ajándékokkal készült, hiszen minden versenyző ajándékutalványt kapott tőlük. A gyerekek és a csapatok nevében utólag is nagyon köszönjük nekik ezt a sok mindent!

A döntőre meghívást kapott két sikeres teniszrajongó színművész is. Egyikük érdekelt volt a CSB-ben is, hiszen kisfia játszott a Pasarét fiú csapatában. Kolovratnik Krisztián és Homonnay Zsolt mindamellett, hogy részt vett egy mókás forgójátékban a gyerekekkel - amelyet Csordás Attila a Cso-Ko Teniszsuli vezetője tartott - a nap végén a díjak, érmek és kupák átadásában is nagy szerepet játszottak.

A döntő egyik támogatója a LISSÉ Édességgyár Kft. volt, akik a cég finom újdonságait csomagolták egy praktikus tornazsákba a gyerekeknek.
A Decathlon-tól ARTENGO törülközőket kaptak a finalisták, amit Poós Gergő, a cég képviselője hozott nekik.
Természetesen a WILSON sorsolás sem maradt el, hiszen a szabadtéri szezonban gyűjtögetett matricákat ezért kellett beküldeni. A sorsolásra több mint 100 kis füzet érkezett vissza, ami a játék népszerűségét is tükrözte.

Óriási köszönet a verseny összes szakemberének és önkéntesének, hiszen nélkülük nem sikerült volna.
Név szerint: Dr. Rudolf Nórának a verseny főbírájának továbbá Droppa Erikának, Vass Orsolyának, Stefán Melindának, Böcz Gabriellának, Kasz Emesének, Zsinka Zsanettnek, Szabó Alexandrának, Patay Gabriellának, Turi Katalinnak, Kovács Patriknak, Mihók Balázsnak, Hanzely Márknak, Heiczmann Domokosnak, Borbély Ritának és Németh Andreának.

Idén még két alkalommal lesz Play and Stay verseny. December 3-án a Golden Ace Tennis Clubban és december 17-én a Molnár Teniszakadémián. Mindenkit sok szeretettel várunk!