Hírek
TW

Világbajnoki győzelmek!

2019-07-02 15:25:42

Strandtenisz játékosaink több kategóriában is aranyérmet szereztek a barcelonai VB-n!

Hazánkban 2009-ben indult el a strandtenisz sportág, melynek eddigi legnagyobb eredményét érték el a magyar játékosok.

A sportágban az ITF és az IFBT sorozat számít a két legnagyobbnak, ebből pedig az előbbiben már volt igazán szép siker, a 2016-os Csapat Világkupán elért 10. hely a sortág nagyjai közé emelte nemzetünket.

Játékosaink ezúttal a kisebbik sorozatban, az IFBT Világbajnokságán szerepeltek elképesztő eredménnyel.

A sportág kezdetektől fogva meghatározó játékosai, Kovács Anikó és Kovács Zsuzsa több játékossal egyetemben Barcelonában a 30+ és 40+ kategóriában sem talált legyőzőre, ezt követően pedig a profi mezőnyben is győzedelmeskedni tudtak, sőt Anikó a 40+ kategória vegyes párosában is nyert Juan Murueta oldalán.

Rajtuk kívül még egy magyarnak sikerült az éremszerzés, Dárday Zoltán a profik vegyes páros kategóriájában lett bronzérmes Zsuzsával , aki a 4+ vegyesben is bronzérmes lett, az egyéni versenyszámban pedig mindkét lány bronzérmet szerzett.

Dárday Zoltán bronzérmet szerzett Barcelonában

Összesen megszerezett nyolc érmes helyezésüket az teszi még értékesebbé, hogy a sportág meghatározó nemzeteinek képviselőit, olaszokat, spanyolokat és brazilokat utasítottak maguk mögé.

A strandtenisz sportág az utóbbi 10 évben egyre nagyobb népszerűségnek örvend idehaza(és világ szinten is), színvonalát emeli, hogy egyre több korábbi és jelenlegi teniszjátékos is elkezdi, a versenysorozatba pedig bármikor be lehet kapcsolódni. Bővebb tájékoztatást a beachtennis@huntennis.hu címen lehet kérni.