TW

Döntetlennel, és a bravúr reményében fordulunk a második napra a Davis-kupában

2022-03-04 15:59:11

Fucsovics Márton sikerével lett meg az első győzelem

Piros Zsombor és Alex de Minaur találkozójával vette kezdetét az Ausztrália – Magyarország Davis-kupa párharc Sydney-ben, melynek tétje a szeptemberi szuperdöntő csoportköre. A három nyert mérkőzésig tartó párharc magyar idő szerint péntek reggel 7-kor vette kezdetét. A tavalyi, Torinóban rendezett DK-szuperdöntőn bravúrt bravúrra halmozó Piros most is készen állt meglepni a házigazda ausztrálokat, ám most az ATP-világranglistán harmincadik helyezett de Minaurt kellett volna felülmúlnia. Az első szettben 5-5-ig jól tartotta magát Zsombor, aztán a játszma végén ellenfele elvette az adogatójátékát, és 7:5-re megnyerte a nyitószettet. A másodikban pedig már Piros fizikális problémákkal is küzdött, így azt végül viszonylag simán, 6:2-re hozta az ausztrál.

„Nagy meccs volt a mai. Úgy mentem ki, hogy nyerni szeretnék, nem is gondoltam arra, mi lesz, ha ez nem sikerül. Mindent kiadtam magamból, ami bennem volt, csakúgy, mint Torinóban” – így értékelt a mérkőzés után Piros Zsombor, aki hozzátette, ugyan az edzéseken 100%-os állapotban érezte magát, de a COVID után még nem tudta hozni a csúcsformáját, és leginkább tüdővel nem bírta a meccset.

„Így is voltak lehetőségeim, igyekeztem agresszívan teniszezni, de két egycentis out és egy necc hátráltatta a brékjeimet. Ami bennem volt, azt ma kitettem a pályára. Most elfáradtam, de ha szombaton is szükség lenne rám, akkor vállalom majd a játékot, és szeretnék még jobb meccset játszani majd” – zárta gondolatait a Davis-kupában egyéni meccsen hetedik alkalommal pályára lépő teniszező (4-3 a mérlege).

A második egyes találkozón a magyar Davis-kupa csapat vezére, Fucsovics Márton lépett pályára az egyenlítés reményében. A világranglista 35. helyén álló játékos ellenfele az ausztrálok második számú teniszezője, az ATP-rangsorban 99. Thanasi Kokkinakis volt. A 30 esztendős magyar játékos egy fordulatokkal teli első játszmában 7:6-ra megnyerte az első szettet, majd Kokkinakis 6:1-gyel egyenlített. A döntőszett remekül indult, Marci azonnal brékelni tudott és végül 6:3-ra behúzta a játszmát, s ezzel együtt a meccset is. Fucsovics ezzel a diadallal harmincadik győzelmét aratta a Davis-kupában, amivel megelőzte az örökrangsor harmadik helyén álló, 29 sikerrel rendelkező Bardóczky Kornélt.

„Kemény ütközet volt, igazi fizikális csata. Tudtam, hogy Thanasi agresszív lesz, és támadni fogja a labdákat. Remekül mentek a szervái, és az alapvonalról is jól játszott. A végén – a harmadik szettben – sikerült megtörni őt, igyekeztem végig koncentrálni, úgy érzem, ez volt ma a kulcs” – értékelt az első nap utáni sajtótájékoztatón Fucsovics Márton, aki kiemelte, hogy szombaton készen áll arra, hogy párosban és egyéniben is pályára lépjen, és kifejezetten várja, hogy visszavágjon Alex de Minaurnak.

A Davis-kupa csapat megbízott szövetségi kapitánya, Nagy Zoltán elárulta, egyelőre nem tervez változtatni az előzetes elképzelésein, miszerint Marozsán Fábián és Fucsovics Márton játssza majd a párost, aztán pedig Marci mellett Piros Zsombor is pályára lép egyéniben – ha még szükség lesz rá.

„Sok minden történhet még szombatig, s mivel 1-1-re állunk alaposan át kell gondolnom, hogy melyik jelenleg a legerősebb összeállításunk, hiszen kulcsfontosságú lehet a párosmeccs, de egyelőre még az eredeti terv van érvényben” – értékelt a kapitány.

Szombaton magyar idő szerint hajnali 3-kor a párosmérkőzéssel folytatódik a párharc, ahol az ausztrálok részéről a párosban kétszeres Grand Slam-bajnok John Peers és Luke Saville kettőse száll majd harcba a magyar csapat ellen.

A sydneyi csata győztese részt vehet a Dk-döntő szeptemberi csoportküzdelmeiben – ahonnan a legjobbak a novemberi negyeddöntőbe kerülnek –, míg a vesztes szeptemberben osztályozót vív a világcsoportban maradásért.